תעשיית המזון

מערכת POINTER IoT בקרה ומידע בזמן אמת

תעשייה גלובלית המורכבת מיצרנים, יבואנים וממגוון בתי עסק ביניהם מסעדות, בתי מלון, מרכולים, קצביות, חברות קייטרינג, בתי עסק המאחסנים ומובילים מזון. תעשייה זו נדרשת לשמור על תנאים סביבתיים נאותים בייצור, אספקה ואחסנה של המוצרים, ובכלל זה על לחות וטמפרטורה מוגדרים על מנת לשמור על איכות המוצרים.

לתנאי אחסון של מוצרי מזון ישנה חשיבות עליונה. מזון שנפגע עקב תנאי אחסון לא אידאליים, עלול להוביל לסגירת עסקים והפסדים כלכליים.

POINTER  IoT הנה מערכת המשלבת חיישנים חכמים אלחוטיים בעלי רגישות גבוהה ורכזת בטכנולוגיית GPS ותקשורת סלולארית לניטור והעברת מידע. המידע המנוטר מועבר לתוכנת IOT ולידית המותאמת לדרישות הרגולטוריות והתקנים המחמירים בתחום הפארמה ובכללם:
  FDA 21 CFR Part11 ,EU Annex 11 , GAMP5  ונוהל 126 של משרד הבריאות.

POINTER IoT מהווה אמצעי טכנולוגי מהמעלה הראשונה לניהול תהליך הבקרה בתחום אחסון המזון. הנתונים שמנוטרים משודרים בזמן אמת ומתועדים בתוכנת ה-IOT המותאמת לדרישות הרגולציה המחמירות. התוכנה ידידותית ומציגה מידע בצורה פשוטה וחכמה, מאפשרת קביעת ספים ואסקלציות, הגדרת מורשים, חלוקה והצגה קבוצות של חיישנים, הצגה טבלאית וגרפית עם יכולת יצוא של הנתונים ועוד.
במידה ומנוטרת סטייה מהספים שהוגדרו במערכת קופצת התראה בזמן אמת, ההתראה מוצגת על גבי דאשבורד ייעודי ובאפליקציה בטלפון הנייד. קיימת אפשרות לשליחת התראה לגורמים מוגדרים על פי אסקלצייה באמצעות הודעת פוש לטלפון הנייד, הודעת  SMS, כתובת מייל ושיחת טלפון.

יתרונות המערכת:

  • מערכת אלחוטית ללא צורך בחיווט, בטכנולוגית GPS ותקשורת סלולארית
  • העברת מידע בזמן אמת כולל מיקומים
  • חיישנים חכמים המשלבים יכולת של מספר פרמטרים לניטור בחיישן אחד: טמפרטורה לחות, אור, מגנטיות, נפילה, תזוזה ומיקום
  • מערכת מודולארית המאפשרת להוסיף ולגרוע חיישנים בכל נקודת זמן
  • תהליך כיול מהיר ויעיל של החיישנים
  • שילוב של תוכנה ולידית העומדת בדרישות הרגולציה המחמירות FDA 21 CFR Part11 ,EU Annex 11 ,GAMP5  ונוהל 126 של משרד הבריאות
  • המערכת עוברת למצב אוגר נתונים באופן אוטומטי במקרה ומזוהה נפילת חשמל ואו בעיות תקשורת, מתריאה ופורקת את הנתונים עם חזרה לשגרה