ניטור ובקרה בתעשיית המזון

מערכת POINTER IoT בקרה ומידע בזמן אמת

תעשייה גלובלית המורכבת מיצרנים, יבואנים וממגוון בתי עסק ביניהם מסעדות, בתי מלון, מרכולים, קצביות, חברות קייטרינג, בתי עסק המאחסנים ומובילים מזון. תעשייה זו נדרשת לשמור על תנאים סביבתיים נאותים בייצור, אספקה ואחסנה של המוצרים, ובכלל זה על לחות וטמפרטורה מוגדרים על מנת לשמור על איכות המוצרים.

לתנאי אחסון של מוצרי מזון ישנה חשיבות עליונה. מזון שנפגע עקב תנאי אחסון לא אידאליים, עלול להוביל לסגירת עסקים והפסדים כלכליים.

POINTER IoT הנה מערכת חדשנית המשלבת חיישנים אלחוטיים בעלי רגישות גבוהה ורכזת הפועלת בטכנולוגיית GPS ובתקשורת סלולארית להעברת מידע. הפרמטרים המנוטרים מועברים לתוכנת IOT ולידית המותאמת לדרישות הרגולטוריות והתקנים המחמירים בתחום ובכללם:
  FDA 21 CFR Part11 ,EU Annex 11 , GAMP5  ונוהל 126 של משרד הבריאות.

POINTER IoT מהווה אמצעי טכנולוגי חדשני לניהול תהליך הבקרה בתחום אחסון המזון. הנתונים מנוטרים בזמן אמת ומתועדים בתוכנת IOT ייעודית. התוכנה נוחה לשימוש ומציגה מידע בצורה פשוטה וחכמה, מאפשרת הגדרות סף ואסקלציות, הגדרת משתמשים מורשים, הצגת קבוצות של חיישנים וחלוקתם, הצגה טבלאית וגרפית, יכולת יצוא של הנתונים ועוד.
במידה והמערכת מזהה סטיה באחת מהגדרות הסף שהוגדרו, המערכת מייצרת התראה בזמן אמת. ההתראה מוצגת על גבי דאשבורד ייעודי בתוכנה ובאפליקציה בטלפון הנייד. בנוסף, קיימת אפשרות לשליחת הודעת פוש לטלפון הנייד, הודעת SMS, מייל או שיחת טלפון לגורמים מוגדרים על פי אסקלצייה.

יתרונות המערכת:

  • המערכת פועלת בטכנולוגית GPS ותקשורת סלולארית ללא צורך בחיווט.
  • העברת מידע ומיקומים בזמן אמת.
  • חיישנים חכמים בעלי יכולת ניטור של מספר פרמטרים בחיישן אחד: לחות, טמפרטורה, מיקום, תזוזה, שוק, אור, מגנטיות ועוד.
  • מערכת מודולארית המאפשרת התאמה מירבית לצרכים בשטח.
  • כיול חיישנים בתהליך מהיר ויעיל.
  • שילוב של תוכנה ולידית העומדת בדרישות הרגולציה המחמירות FDA 21 CFR Part11 ,EU Annex 11 ,GAMP5  ונוהל 126 של משרד הבריאות
  • המערכת אוגרת נתונים באופן אוטומטי במקרה של נפילת חשמל ו/או בעיות תקשורת ובהמשך מתריאה ופורקת את הנתונים עם חזרה לשגרה.