סיכול גניבת רכב

מערכת פוינטר הובילה לחילוץ רכב באישון לילה מתוך בית פרטי ברמאללה

חצי שנה לאחר הפריצה לבית וגניבת המפתח חזרו הגנבים בשביל רכב היגואר היוקרתי שהשאירו מאחור. מערכת האיתור והמיגון Pointer Premium שלחה התראה על ניתוק והובילה את צוותי פוינטר לתוך מסתור בחצר פרטית בתוך רמאללה. הרכב חולץ מהמקום והוחזר לבעליו כשהוא תקין ושלם. 

תאריך 16.7.2017, שעה 06:48 בבוקר. במוקד מבצעי פוינטר מתקבל חיווי על ניתוק של יחידת האיתור ברכב מסוג Jaguar XEמיקום הרכב שנקלט במסכי מוקד מבצעי פוינטר היה בשטחי הרש"פ רמאללה .

עם קבלת החיווי מוקד מבצעי פוינטר הפעיל נוהל אירוע גניבה. הודעה הועברה למשטרה ולכוחות הביטחון. צוותי האכיפה של פוינטר שוגרו לעבר מיקום הכלי. במקביל, מוקד מבצעי יצר קשר עם הלקוח לעדכון פרטים. מתחקיר הלקוח עלה כי הרכב נראה לאחרונה ערב לפני הגניבה חונה סמוך לבית בישוב שוהם בשעה 23:00 בלילה. בנוסף, עלה כי בחודש ינואר השנה נגנב ללקוח סט המפתחות בזמן פריצה לביתו. הלקוח מסר כי לא ביצע קידוד אימובילייזר אך הקוד הסודי של מערכת פוינטר הוחלף וכן בוצעה התקנה של משדר נוסף.

מסתבר כי הגנבים אשר פרצו לבית הלקוח חזרו אחרי חצי שנה כדי לגנוב את הרכב.

בשחזור מערכת פוינטר עולה כי: בשעה 05:01 קוד סודי הוקש והרכב החל בנסיעה חוקית. בשעה 05:24 הרכב נעצר בכפר צפא מערבית לרמאללה. בשעה 06:29 הרכב הגיע לרמאללה לאזור מחנה הפליטים אל עמרי ובשעה 6:48 יחידות האיתור נותקו. תשאול יזום נשלח ליחידת איתור הרדומה ומוקד מבצעי פוינטר החל במעקב רצוף אחר הרכב שנראה בנסיעה ברמאללה. כוחות הביטחון לא יכלו לאשר כניסה מיידית לשטח ולכן הצוות נאלץ לחכות. יומיים לאחר מכן התקבל סוף סוף האישור המיוחל. בשעה 03:00 נכנסו צוותי אכיפה פוינטר וכוחות צבא ישירות למיקום הרכב שהתברר כחניה סגורה של בית. הרכב היה עדיין עם המספר המקורי הגנוב. צוותי אכיפה פוינטר בליווי הצבא נכנסו לחצר הבית, הניעו את הרכב והוציאו אותו. הרכב הוצא ע"י צוותי אכיפה פוינטר למחנה עופר ושם עבר לטיפול משטרת בנימין.

בצפייה בסרטון מצלמות אבטחה של בית הלקוח רואים את הגנבים מגיעים לרכב. הרכב נפתח ולאחר 20 שניות הרכב יוצא בנסיעה .