סיכול גניבת רכב

דיווח מהשטח 9.7.2017

שבוע רווי בפעילות עבר במוקד המבצעי של פוינטר. צוותי האכיפה של פוינטר הגיבו בזמן, נערכו בהתאם והצליחו לעצור ולמנוע מספר רב של גניבות, לחשוף מקומות מסתור ולעצור גנבים במנוסתם.

במבזק שלפניכם שני אירועים נבחרים:

 

יום ראשון, שעה  3:37 לפנות בוקר, התקבל במוקד מבצעי פוינטר חיווי של אי הקשת

קוד ברכב פרטי.  מיקום הרכב שנקלט במסכי מוקד פוינטר היה באזור שבט אבו כף הסמוך לישוב עומר.

עם קבלת החיווי, מוקד מבצעי פוינטר הפעיל אירוע גניבה. הודעה הועברה לתחנות המשטרה, לכוחות הביטחון ולמחסומים בקו התפר. במקביל צוותי אכיפה פוינטר שוגרו למקום.

בשיחה עם המחזיק ברכב נמסר כי פרצו לביתם בגדרה  וגנבו את מפתחות הרכב. משחזור נתוני מערכת עולה כי במועד הגניבה קוד סודי הוקש והרכב נסע חוקית. כעבור כמה דקות נעצר הרכב והמנוע כבה. לאחר כמה דקות

נעשה ניסיון נוסף להנעת הרכב בשבט אך הפעם לא הוקש הקוד הנכון. בינתיים, צוותי פוינטר וכוחות המשטרה צמצמו מרחק והגיעו למיקום הרכב.

לאחר מספר דקות הרכב אותר ונתפס בסמוך למתחם בדואי בשבט אבו כף ע"י צוותי אכיפה פוינטר וכוחות משטרה. המשך טיפול הועבר לתחנת עיירות.

 


 

יום חמישי, שעה 04:02 לפנות בוקר,

התקבלה התראה במוקד מבצעי פוינטר על ניתוק מתח ברכב מסוג פרטי באזור מודיעין .

מוקד מבצעי פוינטר יצר קשר מיידי עם הלקוח שמסר שיורד לבדוק את הרכב. הצוות במוקד לא חיכה וכבר

במקביל הופעל אירוע גניבה מלא.

מוקד מבצעי פוינטר העביר דיווח עם פרטי הרכב והמיקום לכוחות הביטחון ולצוותי אכיפה פוינטר ששוגרו למקום.

בינתיים, הגיע הלקוח לרכב וזיהה שיש נזק למשקוף של דלת הרכב. בתוך מספר דקות הגיעו למקום ניידת משטרה וצוותי אכיפה פוינטר. בדיקה נוספת גילתה כי מערכת המיגון פורקה חלקית ממקומה. הגנבים שכנראה הופרעו בעבודתם נמלטו מהמקום.

לקוח הופנה לתחנת המשטרה להגשת תלונה, כמו כן נמסר ללקוח למגן את הרכב או לחסום אותו עם רכב אחר כדי למנוע מצב בו הגנבים יחזרו לסיים את עבודתם. הלקוח מסר שישאיר את הרכב בתחנת משטרה ובבוקר ידאג לתקן את המערכת. המשך טיפול הועבר למשטרה.