סיכול גניבת רכב

דיווח מהשטח 5.3.2017

שבוע רווי אקשן עבר במוקד המבצעי של פוינטר. מעקבים, מחסומים, ואפילו שיתוף פעולה עם המשטרה הפלסטינאית. צוות האוכפים המיומן של פוינטר פעל מסביב לשעון במטרה לסכל כל נסיון גניבה ולהשיב את הרכבים לבעליהם.  במבזק שלפניכם שני אירועים נבחרים:

 

תמונה39יום ראשון, שעה  00:04 בלילה,

התקבל במוקד מבצעי פוינטר חיווי של כניסה בלתי חוקית לרכב מסחרי.

מיקום הרכב שנקלט במסכי מוקד מבצעי פוינטר היה בלוד.

עם קבלת הדיווח מוקד מבצעי פוינטר הפעיל נוהל אירוע גניבה. הודעה הועברה למשטרה, לכוחות הביטחון ולמחסומים בקו התפר. צוותי אכיפה פוינטר שוגרו לעבר הרכב שהחל בנסיעה מהירה לכיוון צפון.

בשיחה עם הלקוח התקבל אישור כי הרכב נגנב מחניית רחוב סמוך לביתו. הרכב נראה עולה על כביש 1 למזרח ופנה לכביש 6 צפון. מוקד מבצעי פוינטר החל להעביר דיווחים שוטפים למשטרה על כיוון נסיעת הרכב. צוות אכיפה פוינטר שהמתין מעל כביש 6 בסמוך לכביש 471 זיהה את הרכב נוסע צפונה והחל לעקוב אחר הרכב. הרכב עצר קילומטר צפונית למחלף קאסם והגנב ברח מהרכב. ניידות משטרה הגיעו למקום והחלו בסריקות אחר הגנב.

הרכב אותר ונתפס המשך טיפול הועבר למשטרה.

 


 

תמונה21יום שישי, שעה 11:59 בבוקר,

התקבל במוקד מבצעי פוינטר חיווי של ניתוק יחידות האיתור הפעילה ברכב פרטי.

מיקום הרכב שנקלט מוקד מבצעי פוינטר היה בשטחי הרש"פ בבית לחם. עם קבלת החיווי מוקד מבצעי פוינטר הפעיל נוהל אירוע גניבה. הודעה הועברה לתחנות המשטרה באזור ולכוחות הביטחון.

בשיחה עם הלקוח נמסר כי הוא מדריך תיירים וכי הרכב חנה בסמוך לישוב גילה עם מפתח הרכב בתוך הרכב.

עדכון של מיקום הרכב הועבר לגורמי הצבא והמשטרה.

מגורמי חטיבת עציון ביקשו מהצוות להתעקב בשל מצב ביטחני באזור מיקום הרכב. אך צוות האכיפה של פוינטר לא וויתר. דרך הצבא הם יצרו קשר עם המשטרה הפלסטינאית בבית לחם. מוקד מבצעי פוינטר העביר דיווחים על מיקום הרכב למשטרה הפלסטינאית שנכנסה ותפסה את הרכב.

למחרת בצהרים הרכב הוחזר והועבר לטיפול משטרת גוש עציון.