סיכול גניבת רכב

דיווח מהשטח 3.12.2017

שבוע רווי בפעילות עבר במוקד המבצעי של פוינטר. צוותי האכיפה של פוינטר הגיבו בזמן, נערכו בהתאם והצליחו לעצור ולמנוע מספר רב של גניבות, לחשוף מקומות מסתור ולעצור גנבים במנוסתם.  במבזק שלפניכם שני אירועים נבחרים:

 

יום רביעי, שעה  21:36 בלילה,

התקבל במוקד מבצעי פוינטר דיווח על רכב מסוג Hyundai I25 אשר נגנב מכפר סבא. לרכב נשלח תשאול יזום לקבלת מיקום שנקלט במסכי מוקד מבצעי פוינטר בנסיעה באזור נווה ימין.

עם קבלת הדיווח מוקד מבצעי פוינטר הפעיל אירוע גניבה. הודעה הועברה לתחנות המשטרה באזור, לכוחות הביטחון ולמחסומים בקו התפר. צוותי אכיפה פוינטר שוגרו לעבר הרכב ולחסימות בצירים ובנקודות אסטרטגיות.

במקביל, במוקד המבצעי נפתח תחקיר אירוע. לקוח מסר כי הרכב נגנב סמוך לביתו בכפר סבא. הרכב נראה לאחרונה בשעה 15:00 לערך.

משחזור מערכת פוינטר עולה כי בשעה 20:09 מתג ההנעה נפתח ונסגר ללא הנעת הרכב. נתון מעיד על אפשרות שכפול אימובילייזר. בשעה 20:24 הרכב הונע ונעצר ברחוב הצברים בחניון עפר. בשעה 21:21 הרכב הונע שוב והחל בנסיעה לשטחים.

בינתיים בשטח, נוצר קשר עם כוח מג"ב קלקיליה שהיה בפעילות יזומה על כביש 55. הכוח קיבל את הדיווח של המוקד המבצעי, הקים מחסום על הכביש ובתוך מספר דקות הרכב אותר ונתפס.

הרכב נתפס כשהוא מונע עם מפתח משוכפל . המשך טיפול הועבר למשטרת שומרון.


 

יום חמישי, שעה  23:00 בלילה,

התקבל במוקד מבצעי פוינטר חיווי של הנעה ללא קוד ברכב מסוג Mazda CX-5.

מיקום הרכב שנקלט במסכי מוקד מבצעי פוינטר היה באזור כפר סבא.

עם קבלת החיווי מוקד מבצעי פוינטר הפעיל אירוע גניבה. הודעה הועברה לתחנות המשטרה באזור, לכוחות הביטחון ולמחסומים בקו התפר. במקביל, צוותי אכיפה פוינטר שוגרו לעבר כיוון נסיעת הרכב. הרכב נסע על כביש 55 ומשם דרומה על כביש 444 עד לכפר ג'לג'וליה שם הרכב נכנס ונעצר בחלקו הדרומי של הכפר בסמוך ליציאה לכיוון חורשים.

צוותי האכיפה של פוינטר צמצמו מרחק במהרה ותוך כמה דקות הגיעו למקום איתרו ותפסו את הרכב. זמן קצר לאחר מכן, כוחות המשטרה הגיעו למקום.

המשך טיפול הועבר למשטרה.