סיכול גניבת רכב

דיווח מהשטח 26.11.2017

שבוע רווי בפעילות עבר במוקד המבצעי של פוינטר. צוותי האכיפה של פוינטר הגיבו בזמן, נערכו בהתאם והצליחו לעצור ולמנוע מספר רב של גניבות, לחשוף מקומות מסתור ולעצור גנבים במנוסתם.  במבזק שלפניכם שני אירועים נבחרים:

 

יום ראשון, שעה  01:40 לפנות בוקר,

בתאריך 29.10.2017 בשעה 01:40 התקבל במוקד מבצעי פוינטר חיווי של ניתוק יחידת האיתור הפעילה ברכב מסוג BMW X-5.

מיקום הרכב שנקלט במסכי מוקד מבצעי פוינטר היה בשטחי הרש"פ במחנה הפליטים בלטה בשכם. עם קבלת החיווי מוקד מבצעי פוינטר הפעיל אירוע גניבה. הודעה הועברה לתחנות המשטרה באזור ולכוחות הביטחון. צוותי אכיפה פוינטר שוגרו למחסום סמוך למיקום הרכב בשכם להמתין לאישור כניסה לאזור. במקביל, יצר המוקד המבצעי קשר עם הלקוח שעודכן על מצב ומיקום הרכב. הלקוח מסר כי רכבו חנה במגרש שנמצא בבעלותו בעוספיא וכי הוא יוצא לשם עכשיו. כעבור זמן קצר התקבל עדכון מהלקוח כי פרצו למגרש בעוספיא. ישנם מספר רכבים חסרים יחד עם המפתחות שלהם שאוחסנו במשרד שבמגרש.

משחזור היסטורית מערכת פוינטר עולה כי בשעה  01:05 הוקש קוד סודי חוקי ותקין והרכב החל בנסיעה על כביש 2 דרומה לכיוון כביש 5 ומשם לכביש 555 לשכם שם חדל להיקלט.

הלקוח יצר קשר עם המוקד ומסר כי בכוונתו להיכנס לשכם בעצמו ולחפש את הרכב. מוקד מבצעי פוינטר העביר את מיקום הרכב שנקלט מיחידת האיתור הרדומה והכווין את הלקוח למיקום האחרון שנקלט.  הלקוח מסר כי נציגים מטעמו איתרו את הרכב והוציאו אותו. המשך טיפול הועבר למשטרה.


 

יום שני, שעה  12:26 בצהרים,

התקבל במוקד מבצעי פוינטר דיווח על רכב שנשדד מבעליו כשהוא  מונע. הרכב מסוג Renault Latitude נגנב באזור שבין קרית נטפים למעלה ישראל.

עם קבלת הדיווח מוקד מבצעי פוינטר הפעיל אירוע גניבה שכלל הפעלת כוחות ביטחון

וצוותי אכיפה פוינטר. לרכב נשלח תשאול יזום לקבלת מיקום שהתקבל בכניסה לקלקיליה.

בתחקור האירוע עולה כי הרכב נשדד מנהג הרכב כשהוא מונע. השוד בוצע באזור קרית נטפים בזמן שמספר בני מיעוטים תקפו את בעל הרכב ונמלטו עם הרכב. מוקד מבצעי פוינטר העביר דיווחים שוטפים עם מיקום הרכב למשטרה הפלסטינאית בקלקיליה ולאחר זמן קצר הרכב אותר ונתפס.

הרכב הועבר למשטרה הפלסטינאית ובהמשך יועבר למשטרת אריאל.