סיכול גניבת רכב

דיווח מהשטח 25.6.2017

שבוע רווי בפעילות עבר במוקד המבצעי של פוינטר. צוותי האכיפה של פוינטר הגיבו בזמן, נערכו בהתאם והצליחו לעצור ולמנוע מספר רב של גניבות, לחשוף מקומות מסתור ולעצור גנבים במנוסתם.

במבזק שלפניכם שני אירועים נבחרים:

 

יום שישי, שעה  18:58 בערב,

התקבלה שיחה במוקד המבצעי ממנכ"ל חברה אשר דיווח על רכב חברה שנגנב. ברכב לא הייתה מותקנת מערכת מיגון ואיתור אלא רק מערכת ניהול צי. הרכב, מסוג Toyota Hilux  היה עמוס בכלי עבודה והנזק הצפוי לחברה מהגניבה היה גדול. למרות שהרכב לא היה רשום לשירותי אכיפה, נרתמה פוינטר לסייע.

מוקד מבצעי פוינטר הפעיל נוהל אירוע גניבה. הודעה הועברה למשטרה ולכוחות הביטחון. תשאול יזום בוצע ומיקום הרכב הועלה על המסך במוקד המבצעי. הרכב נצפה בנסיעה על כביש 6 במחלף בן שמן . צוותי פוינטר הוקפצו לכיוון הרכב.

מוקד מבצעי פוינטר העביר דיווחים שוטפים לכוחות הביטחון ולצוותי אכיפה פוינטר על התקדמות הרכב ובתוך זמן קצר הרכב נתפס בכביש 6 במחלף קרית גת יחד עם חשוד ורכב מוביל.

קוד הרכב היה רשום ברכב בסך שמש.

ברכב נמצא ארגז שמכיל כלים במאות אלפי שקלים, בתוך הרכב נמצא הארנק של נהג הרכב ומפתחות של רכבו הפרטי. המשך טיפול הועבר למשטרה.

 

 


 

יום שני, שעה 06:57 בבוקר,

התקבל במוקד מבצעי פוינטר דיווח על רכב מסוג Hyundai Ioniq   שנגנב מאבן יהודה.

לרכב נשלח תשאול יזום לקבלת מיקום שנקלט במסכי מוקד מבצעי פוינטר ברחוב דגן באבן יהודה.

מוקד מבצעי פוינטר הפעיל נוהל אירוע גניבה. הודעה הועברה לתחנות המשטרה באזור, לכוחות הביטחון ולמחסומים בקו התפר. במקביל שוגרו צוותי אכיפה פוינטר לעבר מיקום הרכב.

מתשאול הלקוח עלה כי במהלך הלילה פרצו לביתו באבן יהודה וגנבו את מפתחות הרכב.

מוקד מבצעי פוינטר העביר דיווחים שוטפים לכוחות הביטחון ולצוותי אכיפה פוינטר על מיקום הרכב. שחזור מערכת הראה כי הרכב הונע עם מפתח בשעה 4:53 לפנות בוקר. בשעה 5:59 הרכב כבה כמה רחובות סמוך לבית הלקוח. בתוך מספר דקות  הרכב אותר ונתפס. מפתח הרכב שנגנב אותר מוחבא על גלגל הרכב בהמתנה לנהג. המשך טיפול הועבר למשטרה.