סיכול גניבת רכב

דיווח מהשטח 28.08.16

דיווח מהשטח 28.08.16

שבוע מגוון עבר במוקד המבצעי של פוינטר. סוף החופש המתקרב לא מנע מגנבי הרכב לפעול במרץ ולייצר סרטים הוליוודים במוקד מבצעי פוינטר כך שלאוכפים ונציגי המוקד המבצעי הייתה עבודה רבה ומעניינת. 

 

28יום שלישי, שעה 14:02 בצהריים,

במוקד מבצעי פוינטר התקבל דיווח על שוד של רכב משפחתי המותקן עם משדר פוינטר.

השוד התרחש ברחוב פנחס בשכונת חב"ד שבלוד בשעה שבעל הרכב השאיר את הרכב מונע ויצא לטענתו לכמה שניות מהרכב. גנבי הרכב זיהו את ההזדמנות, נכנסו במהירות לרכב והחלו בנסיעה.

גנבי הרכב לא ידעו שברכב מותקן משדר איתור של פוינטר. מאחר והרכב נגנב כאשר הוא מונע, לא התקבל חיווי בדבר שימוש בלתי חוקי ברכב אך נהג הרכב לא התמהמה ויצר קשר מידי עם המוקד המבצעי של פוינטר.

המוקד המבצעי החל מיד בנוהל אירוע גניבה, לרכב נשלח תשאול יזום לקבלת מיקום ובמקביל הוזנקו ציוותי האכיפה לכיוון הרכב בשילוב כוחות משטרה ששוגרו לאזור ובצעו מחסומים.

גנבי הרכב החליטו בשלב מסוים של נסיעתם להחנות את הרכב בחניון צדדי, על מנת לשוב אל הרכב במועד מאוחר יותר בלילה ולהשלים את פעולת הגניבה בנחת. צוותי האכיפה של פוינטר אינם מספקים נחת לגנבי הרכב, הגיעו לרכב שחנה עם המפתחות בפנים והעבירו את המשך הטיפול למשטרה.

בפוינטר שבים ומתזכרים את הלקוחות לא להשאיר רכב מונע כשנהג מחוץ לרכב.


2880יום רביעי, שעה 13:54 לצהריים,

במוקד מבצעי פוינטר התקבל דיווח על שוד של רכב משפחתי המותקן עם משדר פוינטר MAX.

השוד התבצע במועצה מקומית קרית טבעון כאשר בעל הרכב יצא מרכבו והשאירו מונע. גם כאן גנבי הרכב זיהו את ההזדמנות, מהרו ונכנסו לרכב ונסעו מהמקום. בעל הרכב יצר קשר עם המוקד המבצעי של פוינטר. המוקד מיהר והעביר הודעה לתחנות המשטרה בצפון ובמקביל צוות אכיפה פוינטר שוגרו למקום והחלו ברדיפה אחר הרכב.

צוותי האכיפה של פוינטר איתרו את הרכב וביחד עם כוחות המשטרה הרכב נתפס במחסום ג'למה וגנב הרכב נעצר.

המשך טיפול הועבר למשטרה.