סיכול גניבת רכב

דיווח מהשטח 2.7.2017

שבוע רווי בפעילות עבר במוקד המבצעי של פוינטר. צוותי האכיפה של פוינטר הגיבו בזמן, נערכו בהתאם והצליחו לעצור ולמנוע מספר רב של גניבות, לחשוף מקומות מסתור ולעצור גנבים במנוסתם.

במבזק שלפניכם שני אירועים נבחרים:

 

יום שישי, שעה  17:01 אחה"צ,

התקבל במוקד מבצעי פוינטר דיווח מהמשטרה על שוד של רכב מנהלים באזור נתניה.

לרכב נשלח תשאול יזום לקבלת מיקום שנקלט במסכי מוקד מבצעי פוינטר בבמצב נסיעה על כביש 57 לכיוון מזרח. נוהל אירוע גניבת הופעל וצוותי פוינטר מייד שוגרו למקום.

בשיחה עם הלקוח עלה כי הוא עצר את רכבו סמוך לקיוסק כדי לקנות סיגריות. הוא השאיר את הרכב מונע, אך ברגע שיצא מהרכב, אלמוני דחף אותו בחוזקה לכיוון המדרכה, נכנס לרכב המונע ונמלט.

על מסכי מוקד מבצעי פוינטר הרכב נראה בבירור. מוקד מבצעי פוינטר העביר דיווחים שוטפים למשטרה על כיוון נסיעת הרכב. המשטרה הקימה מחסום בהתאם לכיוון הנסיעה והצליחה לעצור את הרכב בכניסה לקלנסואה. החשוד אשר נהג ברכב נעצר. המשך הטיפול עבר למשטרה.

 


 

יום שבת, שעה 08:08 בבוקר,

במוקד המבצעי של פוינטר מתקבלת שיחה מלקוח אשר מדווח כי רכבו נגנב ממקום חנייתו סמוך לבית באזור אשקלון.

לרכב נשלח תשאול יזום לקבלת מיקום שנקלט במסכי מוקד מבצעי פוינטר בב"ש. מייד הופעל אירוע גניבה.

הודעה הועברה לתחנות המשטרה באזור, לכוחות הביטחון ולמחסומים בקו התפר. במקביל שוגרו צוותי אכיפה פוינטר לעבר מיקום הרכב. מתשאול הלקוח עלה כי יום לפני, היה הרכב במוסך באשדוד לצורך החלפת מצבר. לאחר הטיפול הוחנה הרכב סמוך לבית הלקוח. משחזור מערכת פוינטר עולה כי: בשעה 14:40 מערכת המיגון נוטרלה באופן חוקי והרכב הונע והחל בנסיעה לכיוון היציאה מהעיר ומשם דרומה. בשעה 23:01 הרכב נעצר ברחוב מוריה בבאר שבע. בכתובת זאת הרכב אותר ע"י צוות אכיפה פוינטר. הרכב אותר עם חלון פתוח ולא נעול. הועברה המלצה למשטרה לבדוק את מעורבות צוות המוסך בנסיון הגניבה.

המשך טיפול הועבר למשטרה.