סיכול גניבת רכב

דיווח מהשטח 19.6.2017

שבוע רווי בפעילות עבר במוקד המבצעי של פוינטר. צוותי האכיפה של פוינטר הגיבו בזמן, נערכו בהתאם והצליחו לעצור ולמנוע מספר רב של גניבות, לחשוף מקומות מסתור ולעצור גנבים במנוסתם.

במבזק שלפניכם שני אירועים נבחרים:

יום חמישי, שעה  04:10 לפנות בוקר,

התקבל במוקד מבצעי פוינטר חיווי על כניסת רכב לשטח ג'לג'וליה.

עם קבלת החיווי מוקד מבצעי פוינטר הפעיל אירוע גניבה. הודעה הועברה לתחנות המשטרה באזור, לכוחות הביטחון ולמחסומים בקו התפר.

במקביל שוגרו צוותי אכיפה פוינטר לעבר הרכב.

בוצעו מספר ניסיונות לאתר את הלקוח אך ללא מענה. משחזור המערכת עלה כי הרכב הוחנה בשעה 21:30 בחנייה פתוחה ברח' יגאל ידין כפ"ס. בשעה 4:01 הרכב הונע באותו מקום ובשעה 4:10 כובה מתג הנעה בג'לג'וליה.

בינתיים, הרכב הונע שוב והחל בנסיעה לכיוון מחסום קלקיליה.

לבסוף אותר הלקוח ודיווח כי ביתו נפרץ והמפתחות חסרים. צוותי פוינטר צמצמו לכיוון הרכב, מחסום משטרתי הוקם ולאחר מספר דקות הרכב נעצר בצומת אלפי מנשה עם חשוד ברכב. המשך טיפול הועבר למשטרה.

 


 

יום שבת, שעה 23:06 בלילה,

התקבל דיווח ממשטרת עירון על רכב שנגנב מכפר קרע.

לרכב נשלח תשאול יזום לקבל מיקום שנקלט במסכי מוקד מבצעי פוינטר בישוב גבעת עדה.

מוקד מבצעי פוינטר הפעיל נוהל אירוע גניבה. הודעה הועברה לתחנות המשטרה באזור, לכוחות הביטחון ולמחסומים בקו התפר. צוותי אכיפה פוינטר שוגרו לעבר מיקום הרכב.

במקביל, במוקד המבצעי ביצעו תישאול עם בעל הרכב ונהג הרכב. נמסר כי בשעה 22:30 עמד נהג הרכב מחוץ  לחנות כאשר הרכב נישאר מונע.  בזמן הזה, נכנס אלמוני לרכב ונסע.

מוקד מבצעי פוינטר העביר דיווחים עם מיקומי הרכב. צוות פוינטר צמצם את המרחק ונסע אחרי הרכב. לאחר מספר דקות הרכב נעצר נתפס באזור גבעת עדה.

המשך טיפול הועבר למשטרה.