סיכול גניבת כלי צמ"ה

דיווח מהשטח 18.09.2016

שבוע מגוון עבר במוקד המבצעי של פוינטר. דיווחים מכל הארץ הגיעו למוקד פוינטר השבוע, וצוותי האכיפה נשלחו לחלץ ולהשיב מגוון רכבים. 

2יום שבת, שעה 09:47 בבוקר,

בשעות המוקדמות של בוקר יום שבת התבצעה גניבת דאבל של רכב משפחתי . הלקוח יצר קשר עם מוקד מבצעי פוינטר ומסר כי במהלך הלילה פרצו לביתו במודיעין וגנבו את מפתחות הרכב.

עם קבלת הדיווח מוקד מבצעי פוינטר הפעיל נוהל אירוע גניבה. הודעה הועברה לתחנות המשטרה באזור, לכוחות הביטחון ולמחסומים בקו התפר. מוקד מבצעי פוינטר שלח לרכב תשאול יזום לקבלת מיקום. מיקום הרכב שנקלט במסכי מוקד מבצעי פוינטר היה בלוד.

צוותי אכיפה פוינטר שוגרו לעבר מיקום הרכב בלוד ולאחר מספר דקות הרכב אותר ונתפס בחניון עפר בסמוך לרחוב החשמונאים בעיר.

בשחזור היסטורית מעכת פוינטר עולה כי בשעה 05:08 לפנות בוקר הרכב הונע במודיעין ובשעה 05:41 הרכב הגיע ללוד. במוקד מבצעי פוינטר לא התקבל חיווי במקום ובמועד האירוע היות וברכב הנדון קיימת מערכת Max בלבד המתריעה רק בתקיפת מחשב הרכב. במקרה הנדון נגנבו מפתחות הרכב מבית הלקוח.

המשך טיפול הועבר למשטרה.


1יום שלישי, שעה 20:37 בערב,

במוקד מבצעי פוינטר התקבל חיווי על ניתוק המשדרים של כלי צמ"ה מסוג מחפרון. המיקום שנקלט במסכי מוקד מבצעי פוינטר היה בפתח תקווה.

מוקד מבצעי פוינטר הפעיל נוהל אירוע גניבה, צוותי פוינטר שוגרו לאזור, הודעה הועברה למשטרה והלקוח עודכן.

לאחר מספר דקות התקבל עדכון מהמשטרה כי הם נמצאים במרדף אחר החשודים שנראו בורחים מהמחפרון. בהמשך צוותי פוינטר יחד עם כוחות המשטרה הגיעו למחפרון שהיה בחניון בית הדין הרבני בפתח תקווה וזיהו נזק בתא הנהג.

במקביל צוותי אכיפה פוינטר ביחד עם כוחות המשטרה עצרו את החשודים והמשך טיפול הועבר למשטרה.