סיכול גניבת רכב

דיווח מהשטח – 21.8.2016

דיווח מהשטח 21.08.16

שבוע מגוון עבר במוקד המבצעי של פוינטר. צוותי האכיפה של פוינטר הגיבו בזמן, נערכו בהתאם והצליחו לעצור ולמנוע מספר רב של גניבות.  במבזק שלפניכם שני אירועים נבחרים:

דיווח 2.8יום ראשון, שעה 03:07 לפנות בוקר,

התקבל במוקד מבצעי פוינטר דיווח כי רכב נגנב מעומר. יש לציין כי ברכב הנדון מותקנת מערכת מסוג פוינטר MAX.

עם קבלת הדיווח מוקד מבצעי פוינטר הפעיל נוהל אירוע גניבה. הודעה הועברה לצוותי אכיפה פוינטר, לתחנות המשטרה באזור ולמחסומים בקו התפר. לרכב נשלח תשאול יזום ומיקום התקבל בשטח סמוך לישוב גבעות בר. מוקד מבצעי פוינטר הכווין למיקום את צוותי אכיפה פוינטר וניידות משטרה.

לאחר כמספר דקות הרכב אותר ונתפס. משחזור היסטורית מערכת פוינטר עולה כי בשעה 03:20 הרכב החל בנסיעה ובשעה 03:47 הרכב נעצר באזרו גבעות בר שם אותר ונתפס על ידי צוותי אכיפה פוינטר. בשיחה עם הלקוחה מסרה כי פרצו לביתם וגנבו את מפתחות הרכב. יצוין כי ברכב הנדון קיימת מערכת פוינטר  MAXהמהווה תחליף לקודנית ועלוקה ומאפשרת השבת הרכב בעת גניבה בשל יכולת זיהוי מיקום מעקב ושחזור מסלול. חשוב לציין כי במידה ושירות פוינטר CODE (קודנית ווירטואלית לסמארטפון) היה מחובר למערכת ה-MAX הלקוחה הייתה מקבלת התרעה לנייד מיד עם התנעת הרכב. בפוינטר שבים ומציינים כי פוינטר CODE הינה שכבת מיגון נוספת החוסכת בזמן מרגע אירוע הגניבה.

 דיווח 2 21.8
יום חמישי, שעה 02:56 לפנות בוקר,

במוקד מבצעי פוינטר התקבל חיווי של מתח מיחידות האיתור ממשאיתמיקום המשאית שנקלט במסכי מוקד מבצעי פוינטר היה בנתניה.

 עם קבלת החיווי מוקד מבצעי פוינטר הפעיל נוהל אירוע גניבה. הודעה הועברה לתחנות המשטרה באזור, לכוחות הביטחון ולמחסומים בקו התפר. במקביל צוות אכיפה פוינטר שוגר לעבר המשאית. נעשה ניסיון ליצור קשר עם אנשי הקשר המעודכנים אך לא היה מענה.

לאחר כמספר דקות צוות אכיפה פוינטר איתר את המשאית אשר חנתה בסמוך למתחם החברה בחניון חיצוני. עוד עדכן הצוות כי מצברי המשאית נגנבו. קצין הרכב של הלקוח עודכן. המשך טיפול הועבר למשטרת ישראל.