סיכול גניבת רכב

דיווח מהשטח 15.11.2016

דיווחים מגוונים הגיעו למוקד פוינטר השבוע, וצוותי האכיפה נשלחו לחלץ ולהשיב מגוון רכבים מכל הארץ כאשר אחת התפיסות הובילה להשבת שלושה רכבים שונים. במבזק שלפניכם שני אירועים נבחרים

%d7%a7%d7%99%d7%941יום ראשון, שעה 08:14 בבוקר,

לקוחה יצרה קשר עם מוקד מבצעי פוינטר ודיווחה כי רכבה מסוג פנאי שטח נגנב באמצעות מפתחות מכפר חיים. לרכב נשלח מידית תשאול יזום לקבלת מיקום שהתקבל במסכי מוקד מבצעי פוינטר בשטחי הרשות הפלסטינית בטול כרם.

עם קבלת הדיווח מוקד מבצעי פוינטר הפעיל נוהל אירוע גניבה. הודעה הועברה לתחנות המשטרה באזור ולכוחות הביטחון. מוקד מבצעי פוינטר החל מעקב רצוף אחר תנועות הרכב. צוות אכיפה פוינטר שוגר ללקוחה ולקח את סט המפתחות הנוסף. במקביל הועברה לחטיבת מנשה בקשה להיכנס לאזור לתפוס את הרכב.

מוקד מבצעי פוינטר זיהה עצירה של הרכב בחלק הדרומי של טול כרם. צוותי אכיפה פוינטר בשיתוף כוחות צבא נכנסו למקום איתרו ותפסו את הרכב. המשך טיפול הועבר למשטרת שומרון.


%d7%94%d7%99%d7%95%d7%a0%d7%93%d7%90%d7%99יום חמישי, שעה 02:40 בבוקר,

במוקד מבצעי פוינטר התקבל חיווי של ניתוק יחידת האיתור ברכב משפחתי. עם קבלת החיווי מוקד מבצעי פוינטר הפעיל נוהל אירוע גניבה. הודעה הועברה לתחנות המשטרה באזור, לכוחות הביטחון ולמחסומים בקו התפר. כמו כן נוצר קשר עם הלקוח אשר מסר כי הרכב נראה לאחרונה אמש בשעה 17:00 לערך במצפה רמון.

מיקום הרכב שנקלט במסכי מוקד מבצעי היה בשטח צפונית למצפה רמון. צוותי אכיפה פוינטר שוגרו לעבר הרכב. לאחר כמספר דקות הרכב החל בנסיעה ועלה על כביש 40 לכיוון צפון. מוקד מבצעי פוינטר החל להעביר דיווחים שוטפים על כיוון נסיעת הרכב למשטרה ולצוותי אכיפה פוינטר. בסמוך לשדה בוקר הרכב ירד מהכביש ונכנס לדרך עפר מזרחה ולאחר מספר דקות הרכב נעצר.

צוותי אכיפה פוינטר שנכנסו לאזור איתרו ותפסו את הרכב יחד עם רכב משפחתי גנוב  נוסף וכן נתפס רכב השייך לגנבים מסוג פנאי שטח גנוב. המשך טיפול הועבר למשטרה.