סיכול גניבת רכב

דיווח מהשטח 11.12.2016

שבוע מגוון עבר במוקד המבצעי של פוינטר. צוותי האכיפה של פוינטר הגיבו בזמן, נערכו בהתאם והצליחו לעצור ולמנוע מספר רב של גניבות.  במבזק שלפניכם שני אירועים נבחרים:

1יום שבת, שעה 11:40 בבוקר,

במוקד המבצעי של פוינטר התקבל מידע על רכב שנגנב מחניון תת קרקעי בפתח תקווה.

עם קבלת החיווי, מוקד מבצעי פוינטר הפעיל נוהל אירוע גניבה, הודעה הועברה לתחנות המשטרה באזור, לכוחות הביטחון ולמחסומים בקו התפר. במקביל צוותי אכיפה פוינטר שוגרו לסריקות באזור הגניבה.

משיחה עם הלקוח עלה כי הרכב חנה סמוך לביתו ונראה לאחרונה בלילה הקודם בשעה 00:17 לערך. מיקום הרכב שהופיע במוקד פוינטר באזור שטחי הרש"פ חברון ובהמשך בכפר תרקומיא. מצב מתוח באזור מנע כניסה מיידית לכפר אך תוך זמן קצר ולאחר תיאום מול כוחות הצבא והביטחון, נכנס צוות אכיפה של פוינטר יחד עם כוח צבאי לכפר והצליחו לחלץ את הרכב. המשך טיפול הועבר למשטרת חברון.

 

 


 

21יום ראשון, שעה 13:05 בצהריים,

התקבל דיווח כי נגנב רכב מקיבוץ רשפים .

עם קבלת הדיווח הפעיל מוקד מבצעי פוינטר נוהל אירוע גניבה, הודעה נמסרה למשטרה ולכוחות הביטחון.

משיחה עם הלקוח עלה כי הייתה פריצה לביתו  ומפתחות הרכב נגנבו. משחזור היסטורית מערכת פוינטר עלה כי בשעה 03:50 לפנות בוקר מתג ההנעה נפתח ללא הנעת הרכב ולאחר שתי דקות נסגר ולאחר מכן הונע שוב והחל בתנועה. לרכב נשלח תשאול יזום לקבלת מיקום הרכב. תוך כמה שניות נראה מיקום הרכב על גבי צגי המחשב כשהוא חונה בשביל עפר המוביל לכיוון בריכות הדגים של הקיבוץ. הודעה הועברה לתחנות המשטרה באזור, לכוחות הביטחון ולמחסומים בקו התפר. במקביל צוותי אכיפה פוינטר שוגרו לעבר הרכב. מוקד מבצעי פוינטר העביר את מיקום הרכב לגורמי המשטרה וללקוח.

המשך טיפול הועבר למשטרה .