סיכול גניבת רכב

דיווח מהשטח 11.09.16

גנבי הרכב עבדו שעות נוספות בדרום הארץ וצוותי האכיפה של פוינטר נשלחו לחלץ ולהשיב מגוון רכבים.  במבזק שלפניכם שני אירועים נבחרים:

savanaיום חמישי, שעה 23:31 בלילה,

לקוח פוינטר יצר קשר עם המוקד המבצעי ומסר כי רכבו נגנב. מיקום הרכב שנקלט במסכי מוקד מבצעי פוינטר היה באזור חברון.

עם קבלת הדיווח מוקד מבצעי פוינטר הפעיל נוהל אירוע גניבה. הודעה הועברה לתחנות המשטרה באזור ולכוחות הביטחון. הלקוח מסר כי הרכב חנה במרכז ביג בבאר שבע ונראה לאחרונה לפני כשעה.  במקום חניית הרכב נמצאו שברי פלסטיקה.

לרכב נשלח תשאול יזום והרכב החל להיקלט כאשר מערכת המיגון מנוטרלת ע"י שימוש בקוד הסודי של לקוח הרכב. מיקום כללי שהתקבל מהרכב היה באזור חברון. צוות פוינטר פגש את הלקוח שהציג שני סטים של מפתחות הרכב. הלקוח מסר כי לאחרונה הרכב היה במוסך שממוקם בעיר באר שבע. עדכון של פרטי הרכב הועברו לגורמי הצבא והמשטרה באזור חברון.

במהלך שעות הבוקר של יום שישי, יחידת האיתור הכפולה החלה להיקלט באזור לוד, צוות פוינטר שוגר לאזור ולאחר סריקות באמצעות יחידת רדיפה מיוחדת אותר רכב מסחרי בצבע זהב עם לוחית רישוי שונה עומד בתוך מתחם פירוק רכבים. צוות פוינטר בליווי משטרת לוד במקום תפסה את הרכב להמשך חקירה.

 


malibuיום ראשון, שעה 21:05 בלילה,

במוקד מבצעי פוינטר התקבל חיווי של ניתוק יחידת האיתור של רכב משפחתי. מיקום הרכב שנקלט במסכי מוקד מבצעי פוינטר היה בשטח באזור מצפה רמון.

עם קבלת החיווי מוקד מבצעי פוינטר הפעיל נוהל אירוע גניבה. הודעה הועברה לתחנות המשטרה באזור, לכוחות הביטחון ולמחסומים בקו התפר. בשיחה עם הלקוח התברר כי הרכב נגנב מיישוב עומר. לדבריו פרצו לביתו וגנבו את מפתחות הרכב.

הרכב נראה בנסיעה מהירה על כביש 25 לכיוון מערב ונכנס לעיר באר שבע. צוותי אכיפה פוינטר שוגרו למיקום הרכב ודיווחים שוטפים על כיוון נסיעת הרכב הועברו לכוחות הביטחון. בהמשך הרכב אותר ונתפס בחניון הספרייה העירונית.

המשך טיפול הועבר למשטרה.