סיכול גניבת אופנוע

דיווח מהשטח 10.12.2017

שבוע רווי בפעילות עבר במוקד המבצעי של פוינטר. צוותי האכיפה של פוינטר הגיבו בזמן, נערכו בהתאם והצליחו לעצור ולמנוע מספר רב של גניבות, לחשוף מקומות מסתור ולעצור גנבים במנוסתם.  במבזק שלפניכם שני אירועים נבחרים:

יום ראשון, שעה  22:51 בלילה,

במוקד המבצעי של פוינטר מתקבל דיווח על אופנוע מסוג Honda CBX 500 אשר נגנב באזור כפר סבא.

עם קבלת החיווי, מוקד מבצעי הפעיל אירוע גניבה. הודעה הועברה למשטרה ולכוחות הביטחון. צוותי האכיפה של פוינטר שוגרו למקום האירוע.

במקביל, בוצע תשאול ללקוח. עלה כי הלקוח שהה בעבודה באותו זמן והאופנוע חנה סמוך למקום העבודה. בזמן שהיה בעבודה, קיבל הלקוח הודעת SMS ממערכת המיגון של האופנוע עם התראה על זיהוי מצב גרירה. הלקוח יצא בריצה וגילה כי האופנוע אכן נגנב. לאופנוע נשלח תשאול יזום לקבלת מיקום שהתגלה כמה רחובות ממקום הגניבה. צוות האכיפה של פוינטר הוכוון למקום. בתוך מספר דקות האופנוע אותר ונתפס.

הסתבר כי הגנבים גררו את האופנוע לחלקו הצפוני של חניון שקט ושם ניסו להסתיר אותו בצידו החשוך של מבנה ובין שקי חול בהמתנה כנראה לפירוק.

המשך טיפול הועבר למשטרה.

 

 


 

 

יום רביעי, שעה  05:10 בבוקר,

במוקד מבצעי פוינטר התקבל חיווי בינה מלאכותית על נסיעה חריגה וחשד לגניבה של רכב מסוג Hyundai i20.

מערכת בינה מלאכותית של פוינטר יודעת לאפיין ולזהות פעילויות והתנהגויות שבשיגרה של הרכב ולהתריע על התנהגויות חריגות, גם אם הנסיעה נראית "חוקית" לגמרי.

מיקום הרכב שנלקט במסכי מוקד מבצעי פוינטר היה בכפר קאסם.

מוקד מבצעי פוינטר הפעיל אירוע גניבה. הודעה הועברה לתחנות המשטרה באזור, לכוחות הביטחון ולמחסומים התפר. צוות אכיפה פוינטר שוגר מייד למיקום הרכב.

במקביל, יצר המוקד קשר עם הלקוח לעדכן בפרטי המצב. אז גילה הלקוח כי ביתו נפרץ. מפתחות הרכב נגנבו וכן פריטים נוספים היו חסרים בביתו.

מוקד מבצעי פוינטר הכווין את כוחות האכיפה והביטחון לעבר מיקום הרכב.

לאחר מספר דקות הרכב אותר ונתפס ע"י צוות פוינטר בכפר קאסם.

המשך טיפול הועבר למשטרה.