סיכול גניבת רכב

דיווח מהשטח 06.11.2016

השבוע גנבי הרכב פעלו בשעות הלילה ודיווחים מכל הארץ הגיעו למוקד פוינטר. צוותי האכיפה נשלחו לחלץ ולהשיב מגוון רכבים.  במבזק שלפניכם שני אירועים נבחרים:

 

איסוזו 6.11יום שלישי, שעה 23:36 בלילה,

במוקד מבצעי פוינטר התקבל חיווי של ניתוק יחידת האיתור הפעילה ברכב מסחרי.

עם קבלת החיווי מוקד מבצעי פוינטר הפעיל נוהל אירוע גניבה. הודעה הועברה לתחנות המשטרה באזור ולכוחות הביטחון. הרכב נקלט בשטחי הרשות הפלסטינית באזור טול כרם. בשיחה עם הלקוח מסר כי הרכב אמור להיות עם העובד שלו המתגורר בקלנסוואה.

מוקד מבצעי פוינטר יצר קשר עם העובד שמסר לאחר בדיקה כי הרכב נגנב. לדבריו הרכב חנה בחניית רחוב בסמוך לביתו בקלנסוואה. במקביל נשלח תשאול יזום ליחידת האיתור הכפולה אך לא נקלטו שידורים מהיחידה.

לאחר מספר ימים יחידת האיתור הכפולה שברכב החלה להיקלט באזור הצפון ללא מיקום. מוקד מבצעי פוינטר החל במעקב רצוף אחר הרכב שהגיע לאזור שכונת צהלה בתל אביב. מוקד מבצעי פוינטר הפעיל נוהל אירוע גניבה וצוות אכיפה פוינטר שוגר לאזור ואיתר את הרכב חונה באחד הרחובות שבעיר. יצוין כי על הרכב היתה לוחית רישוי שונה מזו שהיתה על הרכב הגנוב.

מוקד מבצעי פוינטר החל להעביר דיווחים שוטפים למשטרת מחוז תל אביב על כיוון נסיעתו של הרכב ולאחר מספר דקות הרכב נעצר. לאחר בדיקה התגלה כי מספר השלדה המותקן ברכב הוא מספר השלדה המקורי של הרכב הגנוב. המשך טיפול הועבר למשטרת ישראל.

 


סיטרואן 6.11יום רביעי, שעה 22:54 בלילה,

במוקד מבצעי פוינטר התקבל חיווי של החלפת מחשב הרכב. מיקום הרכב שנקלט במסכי מוקד מבצעי פוינטר היה בעיר הרצליה. עם קבלת החיווי מוקד מבצעי פוינטר הפעיל נוהל אירוע גניבה. הודעה הועברה לתחנות המשטרה באזור, לכוחות הביטחון ולמחסומים בקו התפר. במקביל שוגרו צוותי אכיפה פוינטר לעבר הרכב. מוקד מבצעי פוינטר ביצע מספר ניסיונות לאתר לקוח אך ללא מענה.

במקביל הרכב החל בנסיעה ופנה לכביש 2 לכיוון דרום ומשם פנה לכביש 5 מזרחה. מוקד מבצעי פוינטר העביר דיווחים שוטפים על כיוון נסעת הרכב למשטרה ולצוותי האכיפה של פוינטר. בסמוך למחלף קסם המשטרה הפעילה מחסום וק"מ לפני מחסום המשטרה הגנבים שזיהו את המחסום המשטרתי והמרדף המתרחש אחריהם עצרו בצד הכביש, נטשו את הרכב ופרקו אותו.

צוות האכיפה של פוינטר שהגיע למקום דיווח כי הרכב עומד נטוש והמשך טיפול הועבר למשטרה