סיכול גניבת רכב

דיווח מהשטח 20.9.2017

גם עכשיו, בתקופת החגים צוותי האכיפה של פוינטר לא נחים על המשמר. הם מגיבים בזמן, נערכים בהתאם ומצליחים לעצור ולמנוע מספר רב של גניבות, לחשוף מקומות מסתור ולעצור גנבים במנוסתם. במבזק שלפניכם שני אירועים נבחרים:

יום שלישי, שעה  06:42 בבוקר,

התקבל במוקד מבצעי פוינטר דיווח על רכב מסוג Volkswagen Polo אשר נגנב מאזור גדרה.

מוקד מבצעי פוינטר שלח מיידית תשאול יזום לקבלת מיקום שנקלט בשטח חקלאי מזרחית לגדרה.

עם קבלת הדיווח מוקד מבצעי פוינטר הפעיל אירוע גניבה. הודעה הועברה לתחנות המשטרה, לכוחות הביטחון ולמחסומים בקו התפר. צוותי אכיפה פוינטר שוגרו לסריקות באזור המיקום.

במקביל, יצר המוקד המבצעי קשר עם הלקוח אשר מסר כי במהלך הלילה פרצו לביתו בגדרה וגנבו

את מפתחות הרכב.

משחזור מערכת פוינטר עולה כי: בשעה 04:42 הרכב הונע והחל בנסיעה. בשעה 04:57 הרכב נעצר בשטח חקלאי מזרחית לישוב שם חדל להיקלט.

צוותי פוינטר ביצעו סריקות נרחבות באזור וכן בכפרי המשולש בשרון. החיפוש הורחב והסריקות נמשכו עד אשר בשעה 16:12 נצפה הרכב בנסיעה על כביש 5. לאחר מרדף קצר נתפס הרכב עם חשוד.

המשך טיפול הועבר למשטרה מרחב שומרון.

 


 

יום רביעי, ערב ראש השנה, שעה  05:01 בבוקר,

התקבל במוקד מבצעי פוינטר חיווי של גלאי תאונה מרכב מסוג Hyundai I20. מיקום הרכב שנקלט במסכי מוקד מבצעי פוינטר היה בשטחי הרש"פ בדהריה.

עם קבלת החיווי מוקד מבצעי פוינטר הפעיל אירוע גניבה.

הודעה הועברה לתחנות המשטרה באזור ולכוחות הביטחון.

במקביל, יצר המוקד המבצעי קשר עם הלקוח לעידכון ובירור פרטים. אז התברר כי ביתו אשר נפרץ במהלך הלילה. מפתחות הרכב נגנבו ואיתם רכוש נוסף ומסמכים השייכים לעבודתו. הרכב נגנב מחניית רחוב מול בית הלקוח בקריית מלאכי.

מוקד מבצעי פוינטר חיכה לאישור מהצבא להיכנס לשטח ובמקביל המשיך במעקב רצוף אחר הרכב. הרכב החל בנסיעה ונכנס לעיר חלחול שם נעצר בחלק הצפוני של העיר. ברגע שהתקבל אישור כניסה לאזור, צוותי אכיפה פוינטר בליווי כוח צבאי נכנסו לחלחול, איתרו את הרכב עומד סמוך לבית פרטי וחילצו אותו הישר לטיפול המשטרה.